331856340711895
פרשקלין אווטר

054-391-2990⁩

ניקוי שטיחים

ניקוי שטיחים – כל המידע המקצועי

השטיחים מקנים תחושה של יופי, חמימות וביתיות, אך מצד שני הם מצריכים תחזוקה וניקוי מקצועי לפחות אחת לשנה. יש להפוך את השטיח אחת לשבוע, בכדי שהלכלוך שנמצא עמוק בשטיח יוסר.יש לנקות את השטיחים בחומרי ניקוי שמתאימים לסוג השטיח. חשוב לציין, כי שטיחים בעלי סיבים סינטטיים הרבה יותר קל לנקות מאשר שטיחי צמר ומשי. אם יש ברשותכם שטיח יקר כגון: שטיח פרסי, סיני או אפגאני, מומלץ לשלוח אותו לחברת ניקוי שטיחים שמנקה אותו במפעל בשיטות מיוחדות שלא תפגענה בשטיח וכן, השטיח יראה כחדש ובעל גוונים חיים יותר.

שאבו את השטיחים בביתכם לעיתים קרובות

יש להקפיד על שאיבת השטיח לפחות פעמיים בשבוע, כך שהשטיחים יהיו נקיים ולהשתדל לו לאכול בקרבתו, או לשתות בקרבתו. שימו לב לא לדרוך עם נעליים על השטיחים, מה שיגרום לכתמים וללכלוך לחדור לשטיח. מומלץ כאמור לבצע ניקוי שטיחים מקצועי אחת לשנה, כאשר חברת ניקוי שטיחים, תגיע עם מכונות מיוחדות וזאת, לאחר שהחברה זיהתה את סיבי השטיח. לחברות אלה קיים ציוד משוכלל לניקוי שטיחים וכן, חומרי ניקוי ייחודיים שגורמות לשטיחים להיראות כחדשים.

שירותים נוספים:

הבחנתם בכתם טרי בשטיח? מה עושים?

אם נשפך מיץ או כל דבר נוזלי שעשוי לגרום לכתם בשטיח, יש לספוג אותו באמצעות נייר מגבת או מטלית יבשה נקייה. יש למהול סבון כלים עם מעט מים ולשפשף בעדינות ובאופן נקודתי את הכתם. גם חומץ מהול במים עשוי לנקות היטב את השטיח וכן, מעלים ריחות לא נעימים כגון שתן, קיא ועוד. יש לשים לב לרכישת חומרי ניקוי שטיחים במרכולים, משום שלא כל חומר ניקוי יתאים ובמידה ואתם מעוניינים לרכוש חומר מסוג זה, שאלו את המומחים בניקוי השטיחים לגבי היעילות של החומר.

פעולות שיש לבצע לפני ניקוי שטיחים

יש לנער היטב את השטיח, לשאוב ממנו את האבק באמצעות שואב עוצמתי ואז להתחיל בפעולת ניקוי השטיח. יש לשים לב לסוג השטיח לפני שבכלל אתם מתכוונים לנקות אותו, היות וחוסר ניסיון או ידע, עשויים להרוס את השטיח. אם מדובר בחברת ניקוי שטיחים, החברה תשאב היטב את השטיח באמצעות שואב אבק תעשייתי, ורק לאחר שאבחנה את סוג הסיבים, יוחלט באילו חומרים יש לנקות את השטיח. רוב ניקוי השטיחים שנעשה בבית הלקוח, מתבצע באמצעות  מכונות מקצועיות.

החברה מחדירה מים עם חומר ניקוי מתאים, מקרצפת באמצעות מברשות עדינות ואז המים המלוכלכים נשאבים מהשטיח,. פעולה זו, חוזרת על עצמה כמה פעמים עד שהמים יוצאים נקיים. יש להשאיר את השטיח כמה ימים לייבוש באוויר הטבעי ולא לדרוך עליו עד לייבוש המלא.

תחזוקה נכונה של השטיחים וניקיונם תשמור עליהם לאורך זמן

למרות שאנו דורכים עליהם, השטיחים הם פריטים עדינים ועל מנת ליהנות מהיופי, החמימות והרכות שלהם, מומלץ לתחזק אותם נכון. אם אתם מנקים שטיח, השתדלו לא להרטיב אותו, היות ואנשים רבים מנסים לנקות שטיחים, וכאשר הם תולים אותם, הסיבים נמתחים והשטיח נקרע. תנו למומחים לנקות לכם את שטיחי הבית ובכך תחסכו לכם הוצאה גדולה כמו רכישת שטיחים חדשים.

תפריט נגישות

Scroll to Top